Refleksoloogia, mis see on?

Refleksoloogiline teraapia loomadele hõlmab kehaosade ja siseelundite tsoonide ehk peegelduste mõjutamist nahapinnal. Refleksoloogilise käsitlusega saab teavet ka siseorganite seisundi kohta. Loomad ei saa teraapia käigus haiget.

Refleksoloogia loomadele on suhteliselt uus, aga samas hästi toimiv erinevate haiguslike seisundite korral.Refleksoloogia on põlisrahvaste seas aastasadu kasutusel olnud viis inimese tervise ja keha homöostaasi e. tasakaalu säilitamiseks ja saavutamiseks. Kaasaegsetest refleksoloogia uurijatest on tuntuim rootslane Karl Axel Lind.

Tavaline põhjus looma masseerimiseks on lihasjäikus. Lihasjäikuse väliseks põhjustajaks võib hobuste puhul olla vale sadul või ülemäärane treenimine. Võimalikust lihasjäikusest annab märku looma kehahoiaku muutus või longe. Ühe lihase valulik ülepinge seisund võib aja jooksul negatiivselt mõjutada suurema lihasgrupi või kogu jäseme normaalset toimimist.

Tavaline on selline olukord, mil ühe jäseme traumaga kaasneb selle tegevust kompenseeriv teise kehapoole ülepingutamine. Ilma massaažita paranemisprotsess aeglustub või hoopiski pöördub püsivate kahjustuste suunas. Ülalmainitud kõõlusevigastus aga tuleb just "tervesse" jalga kestva ülepingutuse tagajärjel.

Kellele sobib?

  • igas vanuses loomadele

Vastunäidustused

  • palavik
  • äge, kiire kuluga põletik
  • operatsioonijärgne periood
  • pahaloomuline kasvaja

Räägi refleksoloogile ka muudest vaevustest