Hobuste massaaž, müüdid ja tegelikkus 19. nov

info  

Tutvu mõnede väidetega, milliseid olen aastate jooksul hobumassaaži kohta kuulnud.

Lisasin lühikesed kommentaarid. Mida sina arvad?

 

„Hobust ei saa masseerida, sest tal on nii suured lihased.“

Olen nõus et hobuste masseerimine on raske füüsiline töö, kuna hobuse lihased on tunduvalt massiivsemad, võrreldes inimesega. Kuid juhul kui massöör tegeleb ülekaalus inimesega siis on tal käte all rohkem lihamassi, kui väiksemal hobusel pakkuda on.

Peaks meeles pidama et massaaži erinevate võtetega saab lihasomadusi mõjutada nii, et puudub vajadus „hobuse lihast pihus hoida.“

 

„Hobusemassöör peab olema mees.“

Näiteks Soomes on suurem osa hobusemassööre naised ja nad saavad hakkama. Füüsiline koormus hobumassaažis on arvestatav, aga naised on samas palju töökamad. Nendest väliskoolitustest, kust olen osa võtnud, olen alati olnud ainuke mees.

Selles töös tuleb nii jõud kui mõistus appi võtta. Valida saab selle vahel, mida sul rohkem on.

 

„Hobumassaaž on vaid sporthobustele.“

Massaaži vajaduse määrab ära see, milline on hobuse lihastiku seisund. Kas hobune võistleb või on hobikasutuses pole iseenesest määrav.

Näiteks lihasjäikus võib tekkida nii liig vähesest, kui ka liig suurest treeningkoormusest.

Masseerimise sagedus sõltub muuhulgas hobuse individuaalsetest iseärasustest, treeningu tasemest ja samuti sõiduvõtetest.

Põhiline on et hobune liiguks mitmekülgselt ja regulaarselt.

Kommentaarid: 2

Tere! Kuulsin Teie väga huvitavast kursusest Säreveres. Olen väga huvitatud ka hobuste-koerte massaaži õppima. Kas Teie koolitusi on ka Läänemaal või Tallinna läheduses tulemas? Hobustega olen tegelenud 18 aastat, koerte omanik olnud üle 30 aasta. Hetkel kodus eakas varjupaigast võetud pontu, kellele massaaž kindlasti head teeks ja ameerika traavli 16-aastane märamoor, kes kindlasti ka mudimisele vastu ei vaidleks!Algteadmised on mul olemas inimeste masseerimisest. Ootan Teie tagasisidet, kas, kus ja millal saaks Teilt teadmisi omandada? Ette tänades, lugupidamisega, Lea Nappus Läänemaa, Palivere
Lea Nappus  |  13. oktoober 2017
Palun helistage. 5225 626
Jaanus Nõgene  |  5. september 2018
Email again:

Lisa kommentaar

Nimi: E-mail:    
Kommenteeri:
Kasutan kõiki oma oskusi loomade aitamisel.
Akupunktuur hobusele